تحلیل الیوت شاخص کل بورس تهران

Mahdisf_ir_Tehran_stock_index

در بازارهای مالی تا کنون هیچگاه بازاری وجود نداشته است که همواره صعودی یا همواره نزولی باشد و به بینهایت میل کند.بی‌شک بازار بورس ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست، اگرچه این موضوع ممکن است به مذاق بسیاری از افراد که به امید پیمودن ره چندین ساله در چند صباح تمام دارایی خود و حتی گاهی دارایی‌های دیگران را با قرض کردن وارد این بازار کرده اند خوش نیاید اما روند حرکتی شاخص بورس نیز به زودی ناگزیر به اصلاح  است.
یکی از ابزارهایی که میتوان به کمک آن در بازارهای سرمایه گذاری دست به پیش‌بینی آینده زد استفاده از روشهای تحلیل تکنیکال و نیز تحلیل بر اساس امواج الیوت است.

با توجه به تحلیل انجام شده، در تایم فریم روزانه، شاخص در حال حاضر در موج پنجم از امواج محرک بوده و به نظر می‌رسد با توجه به گسترشی که در موج سوم رخ داده است، در موج پنجم نباید انتظار گسترش داشته باشیم. در این صورت هدف نهایی موج پنجم صعودی عدد ۱۲۵۵۶۲۶ خواهد بود و پس از آن انتظار ورود به فاز اصلاحی شاخص را خواهیم داشت.
در صورت عبور از این سطح انتظار اتمام موج پنجم در تراز صد درصد موج سوم و بر روی عدد ۱۴۶۲۴۸۶ و با احتمال بسیار ضعیفی در تراز صد شصت و یک ممیزهشت دهم  درصد موج سوم یعنی عدد ۱۷۹۹۷۴۷ خواهد بود.

توجه داشته باشید این تحلیل بر اساس تحلیل امواج الیوت بوده و با توجه به اینکه با استفاده از تحلیل تنها می‌توان حرکت قیمت‌ها را پیش‌بینی نمود و نه پیش‌گویی، استفاده از اصول #مدیریت_سرمایه و احتیاط‌های لازم ضروری می‌باشد

تحلیل تکنیکالتحلیل روانشناسانه

بورستحلیل الیوتتحلیل تکنیکالسرمايه‌گذاريشاخص

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *